суббота, 19 ноября 2016 г.
понедельник, 14 ноября 2016 г.
Перші спроби віршування
Урок літературного читання
Перші спроби віршування
Листопад, листопад -
листя опадає.
За вікном, за вікном -
дощик накрапає.
Водить осінь хороводи,
То із листя, то з дощів.
На прогулянку виходять
Парасолі і плащі.
Усс Денис
Осінь золотиста
Красить все барвисто.
Всі дерева навкруги
стали золотими.
Кімпель Тимур
Осінь, осінь, листопад
Жовте листя стелить сад.
За моря, в краї далекі
Відлетіли вже лелеки.
Хмари небо затягли,
Вітер віє з-за гори.
Антипенко Руслан
Розпочались на вулиці дощі,
Це осінь, друже, подивись
Ще трохи, й заметуть метілі.
Коршевнюк Давід
Землю стала напувать.
І малятам захотілось
В полі квітів назбирать.
Клименко Михайло
Наступила осінь,
Листя пожовтіло.
Птахи відлітають
У теплі краї.
Дружинець Данило
Руки мерзнут в ноябре,
Осень поздняя несет
Первый снег и первый лед.
Кучер Аня
вторник, 8 ноября 2016 г.
День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Установлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».
За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, ученого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Чернецтво Нестор прийняв у 17-річному віці, пізніше висвячений у сан диякона. Він був книжником із широким історичним світоглядом і великим літературним хистом. Автор двох відомих творів – «Житіє Бориса і Гліба» та «Житіє Феодосія Печерського», складених у кінці ХІ ст. або на початку ХІІ ст. Всесвітню славу Нестору принесла справа усього його життя – участь у літописанні Київської Русі. Він переробив зведення Никона (1073) та Іоанна (1093), опрацював низку нових усних і письмових джерел, довів розповідь до 1113 року, надав їй літературної форми. Так на початку ХІІ ст. виникла перша редакція «Повісті минулих літ».
Єдиний скарб у тебе - рідна мова
Колись цього дня віддавали до школи дітей. Батьки зі школи йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного, вірячи, що він допоможе дитині вивчитися. І, що головне, вчитися все життя багато, старанно і завжди. Адже «користь від цього є велика», бо «Хто вчиться змолоду – не зазнає на старість голоду». Традиційно в День української писемності та мови покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою, проводять регіональні тематичні конкурси тощо.
"Паросток 2016"
8 листопада відбулося поетичне свято "Паросток 2016" присвячене до Дня української писемності та мови. Від нашого класу участь у конкурсі брав Усс Денис із поезією "Україна".
У залі панувала тепла, дружня та затишна атмосфера. Діти познайомили слухачів зі своїми творами, а глядачі отримали задоволення від гарної поезії. Дякуємо учасникам та вітаємо їх з першими кроками на нелегкій, але такій цікавій ниві творчості.
вторник, 1 ноября 2016 г.
Подписаться на:
Сообщения (Atom)