вторник, 27 декабря 2016 г.

Урок української мови

Тема. Слова, протилежні за значенням.

Мета: розширити знання учнів про лексичне значення слова, познайомити зі словами, протилежними за значенням, ознайомити з терміном «антоніми», формувати вміння знаходити такі слова в реченні, самостійно добирати антоніми та складати з ними речення, збагачувати словниковий запас учнів, розвивати увагу, пам'ять, зв’язне мовлення, виховувати інтерес до вивчення української мови.

суббота, 19 ноября 2016 г.

Ярмарка

18 ноября в школе прошла ярмарка. Наш класс делился со всеми мягкими игрушками, сделанными руками неравнодушных родителей.

Вот такими интересными вещами был представлен наш киоск! Большое спасибо всем родителям, принявшим участие в ярмарке!






Дети с удовольствием приняли участие в ярмарке - покупали все, что приглянулось - и разнообразные игрушки, и сладости! 






понедельник, 14 ноября 2016 г.

Перші спроби віршування

Урок літературного читання

Перші спроби віршування


Листопад, листопад -
листя опадає. 
За вікном, за вікном -
дощик накрапає.
                              Шлик Агеліна


Водить осінь хороводи, 
То із листя, то з дощів.
На прогулянку виходять
Парасолі і плащі.
Усс Денис




 Осінь золотиста
Красить все барвисто.
Всі дерева навкруги 
стали золотими.
Кімпель Тимур
Осінь, осінь, листопад
Жовте листя стелить сад.
За моря, в краї далекі
Відлетіли вже лелеки.
Хмари небо затягли, 
Вітер віє з-за гори.
Антипенко Руслан

                                                      Розпочались на вулиці дощі,
 Птахи у вирій відлетіли.
Це осінь, друже, подивись
Ще трохи, й заметуть метілі.
Коршевнюк Давід


                                                              Хмара дощиком скотилась,
Землю стала напувать.
І малятам захотілось
В полі квітів назбирать.
Клименко Михайло


                                                    
                                                       
 Наступила осінь,
  Листя пожовтіло.
Птахи відлітають
У теплі краї.
Дружинець Данило


Руки мерзнут в ноябре,
Холод, ветер на дворе.
Осень поздняя несет
Первый снег и первый лед.
Кучер Аня

вторник, 8 ноября 2016 г.


     День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Установлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».
    За православним календарем — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця — письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, ученого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Чернецтво Нестор прийняв у 17-річному віці, пізніше висвячений у сан диякона. Він був книжником із широким історичним світоглядом і великим літературним хистом. Автор двох відомих творів – «Житіє Бориса і Гліба» та «Житіє Феодосія Печерського», складених у кінці ХІ ст. або на початку ХІІ ст. Всесвітню славу Нестору принесла справа усього його життя – участь у літописанні Київської Русі. Він переробив зведення Никона (1073) та Іоанна (1093), опрацював низку нових усних і письмових джерел, довів розповідь до 1113 року, надав їй літературної форми. Так на початку ХІІ ст. виникла перша редакція «Повісті минулих літ».
     

Єдиний скарб у тебе - рідна мова

     Колись цього дня віддавали до школи дітей. Батьки зі школи йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного, вірячи, що він допоможе дитині вивчитися. І, що головне, вчитися все життя багато, старанно і завжди. Адже «користь від цього є велика», бо «Хто вчиться змолоду – не зазнає на старість голоду». Традиційно в День української писемності та мови покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою, проводять регіональні тематичні конкурси тощо.

"Паросток 2016"

    8 листопада відбулося поетичне свято  "Паросток 2016" присвячене до Дня української писемності та мови. Від нашого класу участь у конкурсі брав  Усс Денис із поезією "Україна".
   У залі панувала тепла, дружня та затишна атмосфера. Діти познайомили слухачів зі своїми творами, а глядачі отримали задоволення від гарної поезії. Дякуємо учасникам та вітаємо їх з першими кроками на нелегкій, але такій цікавій ниві творчості
.





вторник, 1 ноября 2016 г.

Наши работы

Осень- замечательное время года. Она приносит нам множество подарков и дает возможность использовать их на уроках трудового обучения.
Работы детей - аппликация из сухих листьев.


воскресенье, 23 октября 2016 г.

Тренажер з української мови

В мережі створили тренажер з правопису української мови, створений на основі книги Бориса Антоненко-Давидовича "Як ми говоримо".     Тренажер поєднує теоретичні положення і практичні завдання, які сприяють засвоєнню граматики української мови та вдосконаленню навичок правопису. Навчальні матеріали додатково містять різноманітну пізнавальну інформацію.     На тренажері української мови всі охочі можуть перевірити свої мовні знання, вивчити чи повторити правила, перевірити на правильність тексти, підняти свій освітній рівень загалом.

Переглянути тренажер можна за посиланням 

четверг, 13 октября 2016 г.

Мнемонічні фрази для деяких правил української мови

Мнемо́ніка (грец. τα μνημονιχα — мистецтво запам'ятовування) — сукупність прийомів і способів, що полегшують запам'ятовування і збільшують обсяг пам'яті шляхом утворення штучних асоціацій.
Мнемоніка не вдосконалює пам'ять, а полегшує сам процес запам'ятовування через придумані штучні асоціації, які
легко й швидко відкладаються в пам'яті. 


1. Де Ти З'їСи Ці ЛиНи?
Після приголосних із цієї фрази – Д, Т, З, С, Ц, Л, Н – можна писати м’який знак (козацький, сьомий, лялька).
2. МаВПа БуФ.
Для запам'ятовування приголосних, після яких пишеться апостроф.
3. Де Ти З'їСи Цю ЧаШу ЖиРу?
Для запам'ятовування приголосних, після яких в словах іншомовного походження пишеться «И» (Правило дев'ятки).
4. Кафе «Птах», або
Коля приніс хворій Тетянці фрукти.
Перед К, П, Т, Ф, Х завжди пишемо префікс с-, а не з- (схопити, сфотографувати, стерти).
5. Ми ВиНиЛи РіЙ (або МіНеРаЛоВиЙ)
М, В, Н, Л, Р, Й – сонорні приголосні.
6. Ще їЖДЖу
Ш, Ч, Ж, ДЖ – шиплячі приголосні.
7. «Пити хочеш? Це сік «Фа»»
П, Т, Х, Ч, Ш, Ц, С, К, Ф – глухі приголосні.
8. СЦе їЗДЗу (вимовляємо “ще їжджу” по-дитячому:))
С, Ц, З, ДЗ – свистячі приголосні.
9. На Родини Для Зими Осінь Мостить Килими
Для запам'ятовування порядку відмінків української мови — Називний, Родовий, Давальний, Знахідний, Орудний, Місцевий, Кличний.

понедельник, 10 октября 2016 г.

Анкета для батьків


Що читають наші діти?

   
Письменник Петро Андрійович Павленко одного разу сказав: "Вчасно прочитана книга - величезна удача. Вона здатна змінити життя, як не змінить її кращий друг або наставник", а Лев Миколайович Толстой сказав про книги наступне: "Різниця між отрутами речовими та розумовими в тому, що більшість отрут речових огидні на смак, отрути ж розумові у вигляді поганих книг, до нещастя, часто привабливі ".
    Отже, читати потрібно, але  розбірливо і вдумливо. Ми з вами це знаємо з дитинства. Багато хто з нас ніколи не вчили правил російської мови, але знають, як писати те чи інше слово. Цьому навчили нас книги. Хтось із нас вміє красиво і переконливо говорити, але не закінчував ораторських курсів. Цьому навчили нас книги.

    Однак ми виросли, і в нас з'явилися діти. Чи будуть вони читати? І якщо так, то що підсунути їм у дощовий вечір або у дні легкої застуди? Звичайно, ми якось  відповімо на ці питання і виберемо якісь книги. Але діти ростуть і вчаться приймати власні рішення. І приймають. З часом вони самі вибирають книги та їх кількість у власному житті.     Більша частина бібліотечних книг просто застаріла, адже нашим дітям важко зрозуміти піонерську романтику і цінності дітей, які росли багато років тому у зовсім іншій країні. Отже, не маючи можливості купувати гарні книги, які альтернативи є у наших дітей?
     Інтернет. В Інтернеті сьогодні можна знайти величезну кількість книжок на будь-який смак. Але ж читання з монітора відрізняється від читання звичайної  паперової книги. Мало того, саме в нашій країні відсоток людей, що використовують інтернет поки не такий великий. ТБ,  ЗМІ хоч і не мають прямого відношення до книг, є, тим не менш, альтернативою читання. Думаю, багато читачів погодяться з тим, що це зовсім не здорово. Дивлячись у телевізор, думати не потрібно.
     Однак певна частина дітей, звичайно, читає. Але що?
Звичайно, у кожного часу свої герої. З одного боку це логічно і позитивно, з іншого - прикро. Часи ж бувають дуже різні, герої - теж. Тепер у дітей інші герої. З'явилися абсолютно нові жанри, які раніше якщо й були, то не в такому вигляді й кількості. Романи для дівчаток, дитячі детективи, дитячий фентезі ... Звичайно, Гаррі Поттер нашим дітям ближче, ніж Дядя Стьопа. Але  це не трагедія. Читають менше - це факт. Але й зараз є начитані діти, які люблять класику. Хтось і донині переймається "Червоними вітрилами" або йде з головою у Жюля Верна.
      Наші діти будуть такими, якими зробимо  їх ми. Вони будуть йти в ногу з часом, потрапляти під вплив, але в них завжди буде те, що заклали ми. Необхідно привчити  дитину читати з малих років, чи зацікавити пригодами, чи то відкрити їй світ  фантастики - щось їй обов'язково сподобається. Є речі, які не помруть ніколи.

Та найголовніше - це власний  приклад. Якщо дитина звикла до того, що її батьки читають, то вона й сама не проти взяти книжку до рук.  І навпаки, якщо батьки не люблять книжки, то звідки дитині цього навчитися?  Не забуваймо, що це наші діти, і кожен з нас мріє, щоб його дитина виросла доброю, розумною та досягла успіху. То ж давайте  разом з дітьми читати книжки та поринати у цікавий світ життя героїв.

Місячник шкільної бібліотеки

 «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів»


З 01 по 31 жовтня у школі проходитиме місячник шкільної бібліотеки.
Читання пронизує усі сфери життєдіяльності людини та є основою освітньої, пізнавальної, інформаційної, професійної сфери її діяльності. Стрімке зростання обсягів інформації, котру необхідно засвоїти, потребує збільшення темпу читання, якості та швидкості розуміння прочитаного і прийняття рішення. З огляду на зазначене, читання стає основою освіти і провідною навичкою самоосвіти людини впродовж життя. На сьогодні громадськість дійшла висновку, що підростаюче покоління майже повністю втратило інтерес до читання. У різних країнах світу існують свої підходи до вирішення цієї проблеми, але всі вони переслідують одну мету – зробити читання привабливим для сучасної людини, показати його важливість для розвитку як окремої особистості, так і суспільства в цілому. Україна, декларуючи європейські стандарти та цінності в своїх прагненнях культурної та освітньої інтеграції в Європу, має докласти багато зусиль, щоб повернути дітей до книги, сформувати інтерес до читання. Фундаментом для розвитку національної політики з підтримки читання є бібліотеки, зокрема шкільні. Пріоритетами в роботі шкільної бібліотеки є розвиток особистості, здатної самостійно і вільно мислити й діяти в умовах інформаційного суспільства; формування сучасного світогляду дітей; розвиток навичок самостійного пізнання, самоосвіти і самореалізації особистості; виховання покоління, здатного ефективно працювати й навчатись протягом життя. 

 
У межах цього місячника проходить благодійна  акція "Подаруй бібліотеці книгу з власним автографом". 

Шановні батьки! Будь ласка, якщо у Вас є така можливість, дайте змогу своїй дитині взяти  участь в акції. Адже Ви розумієте, як би не змінювався та не розвивався світ, книга  завжди залишатиметься невід'ємною частиною нашого життя. Тож не залишайтеся байдужими!

 Дякую за розуміння!

суббота, 1 октября 2016 г.

Вітаю зі святом!

Шановні вчителі , виоователі, працівники освіти! Вітаю Вас з професійним святом! Бажаю здоров'я, наснаги, терпіння. 


Изучение темы "Текст. Тема и основная мысль текста. Типы текстов."





воскресенье, 25 сентября 2016 г.

День міста

20 вересня  мешканці міста відзначали 73-річницю визволення нашого міста. 
Учні 3-г класу відвідали Кімнату слави. 
Старші учні розповіли про події, які відбувалися більше 70 років тому, продемонстрували фотографії, які допомогли зрозуміти, як все тоді відбувалося.
Екскурсія була цікавою та пізнавальною.
Дякуємо учням!


Як відбудеться ДПА у 2016-2017 н.р.?

У 2016-2017 н.р. до навчальних програм було внесено суттєві зміни з багатьох предметів. Змінено також критерії оцінювання навчальних досягнень учнів та сам підхід довиставлення та повідомлення оцінок. А чи торкнуться ці зміни ДПА  для 4 класів?
За словами директора департаменту загальної середньої та дошкільної освіти МОН України Юрія Кононенка "у початковій школі державна підсумкова атестація - це звичайна контрольна робота, яка проводиться для того, щоб оцінити рівень навчальних досягнень дітей.
Діти не повинні відчувати дискомфорт та отримувати стрес від участі в державній підсумковій атестації, треба їх налаштовувати на звичайну роботу».
Державна підсумкова атестація випускників початкової школи розпочнеться 15 травня. Перелік предметів не змінився - українська мова, літературне читання та математика.
Детальніше можна ознайомитися на сайті освіта.

вторник, 20 сентября 2016 г.

Я живу в Україні!

В цьому році перший урок було присвячено 25-ій річниці незалежності України. На цьому уроці ми згадали, символи України - державні та народні, познайомилися з видатними місцями нашої держави та склали асоціативний кущ "Що таке Україна".



Презентація "Природні чудеса України"


вторник, 14 июня 2016 г.

Новий навчальний рік починається...

     Ось і промайнуло тепле літечко. Знову у двері стукає осінь. І хоча погода майже не змінилася, сонечко продовжує зігрівати нас своїми промінчиками, зранку вже відчувається осіння прохолода.     Перший осінній день приносить нам гарне свято - День Знань. Сьогодні ніші діти повертаються до школи після літнього відпочинку. Вони подорослішали, змужніли, набралися розуму, і готові з новими силами продовжувати подорож Країною Знань. Хочеться побажати учням міцного здоровя, терпіння, наснаги, взаєморозуміння та величезного бажання вчитися у новому навчальному році. Сподіваюся, що цей рік принесе нам лише задоволення  від співпраці, допоможе стати кращими. Бажаю успіхів у навчанні школярам, творчого натхнення вчителям та великого терпіння батькам.

Свято останнього дзвоника

27 травня відбулося довгоочікуване свято - останнього дзвоника.  Бажаю дітям добре відпочити, набратися сил та здоров'я і повернутися до рідної школи 1 вересня!


Свято 9 травня

Відвідування місць бойової слави та покладання квітів до пам'ятників загиблим воїнам.

                                                                                    

суббота, 19 марта 2016 г.